Ateliér Gordana Glass® mění svou tvář

Tam, kde se rodí čistá krása a tvoří se unikátní díla s puncem neopakovatelných originálů, musí být celé prostředí inspirativním prostorem, kde se člověk může soustředit a vnímat jen to důležité pro svou tvorbu.


Ateliér Gordana Glass® leží přímo na okraji lesa

V ateliéru Gordana Glass® v Bratislavě se nejen každý den tvrdě pracuje na nových dílech, ale také tu probíhají setkání osobního rázu až po velkolepé eventy. Je to tedy místo, které potřebuje být multifukční a zároveň v souladu s citem jeho majitelky, výtvarnice Gordany. Jejím cílem je, aby si každý návštěvník odnesl zážitek a příjemný pocit, který pak může sdílet společně se svými blízkými. I takové místo je zapotřebí čas od času osvěžit něčím novým a vtisknout novou tvář. Jak probíhá přestavba něčeho tak osobitého, jakým ateliér Gordana Glass® bezpochyby je.

Začalo to myšlenkou výměny kuchyně a vybourání jedné dělící příčky, která měla celý prostor zvětšit a otevřít lidem při pořádání větších eventů. Co z toho nakonec vzniklo?

Opravdová krása není pouze o vizuální podobě, je to o tom nezůstat tam, kde ostatní končí kvůli rozumu, když srdce chce pokračovat


Kuchyňské korpusy jsou připravené na osazení kamennými deskami TechniStone® a skleněnými díly Gordana Glass®. Ty z celé sestavy vytvoří nezaměnitelný designový koncept.

Kuchyň, od návrhu až po realizaci, byla vyrobena během velmi krátké doby. Vše muselo proběhnout bez jediné chyby a zaváhání, což se skutečně podařilo. Už od prvního pohledu je na kuchyni vidět propojení mnoha důmyslných detailů, ve kterých hraje zásadní roli souhra skla a tvrzeného kamene TechniStone®. Korunou její krásy je materiál Crystal Calacatta Silva, která tvoří velkoplošnou zástěnu. Dvířka zdobí matný dekor Noble Concrete Grey a lehané sklo, šedý planibel s platinou Gordana Glass® vyrobené na míru. Součástí kuchyně je i samostatně fungující pojízdný ostrůvek.


Cit pro detail a oko technika umožňují výtvarnici Gordaně používat sklo ojedinělým způsobem a posouvat jeho limity.


Z kamenické firmy Bartfay se během několika let stala „kapacita“ v opracování kamene, o čemž svědčí i desítky bezchybně zrealizovaných instalací a spokojených zákazníku nejen v rámci Slovenské republiky. Svou preciznost a zkušenosti předvedli i při náročné montáži těžké kamenné zástěny.

Díky výtvarnici Gordaně, architektce Tatianě Kopkové, kamenické dílně Bartfay a truhláři Marku Valovi se podařilo sestavit senzační tým, který nakonec nezůstal pouze u kuchyně a vybourání příčky. Tak započala práce, která všechny bavila a interiéru vtiskla zcela nový ráz. Entusiasmus, který do díla všichni vložili, vyvolal další energii a chuť vytvořit něco víc. Nyní se tedy pracuje také na rekonstrukci pracovny, druhé kuchyně a kompletně celé podlahové plochy ateliéru. Všechny Gordaniny designerské impulsy se spojují pod taktovkou Tatiany Kopkové, zkušené bratislavské architektky.

O dalším průběhu rekonstrukce vás budeme průběžně informovat na sociálních sítích a velmi brzy vás zaplavíme fotografiemi zcela nových prostor ateliéru Gordana Glass®, místa, kde se setkává inspirace s kreativitou a křehká krása s tvrdou prací.

www.technistone.com
www.gordanaglass.com
www.koparch.cz
www.kamenarstvo-bartfay.sk

Zdroj: Z archivu Technistone

Prev Post

Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones si zo Slovenska odniesli misu v tvare srdca

Next Post

Concept Store Karlín představil nový projekt Spirit of Glass & Beauty in Stone