Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones si zo Slovenska odniesli misu v tvare srdca

Slávny americký herecký pár Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones v nedeľu navštívil Bratislavu. V hlavnom meste Slovenska ich privítal aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák s manželkou.

„Som veľmi rád, že som mohol nadviazať na náš rozhovor v New Yorku a privítať Michaela aj s manželkou Catherine v Bratislave,“ napísal minister na sociálnej sieti Facebook.

POLITIKA ODZBROJENIA A PRÁVA DETÍ

Lajčák mal možnosť ešte ako predseda Valného zhromaždenia OSN spoznať známeho herca z diplomatického uhla pohľadu, keďže je „veľmi aktívnym podporovateľom politík odzbrojenia“.

Charite a pomoci ľuďom sa venuje aj Douglasova manželka Catherine Zeta-Jones, ktorá je podľa ministra aktívna najmä v téme ochrany práv detí vo svete.

ZNAK KRÁĽOVSKEJ RUŽE

Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones si z hlavného mesta Slovenska na pamiatku odniesli misu v tvare srdca so znakom kráľovskej ruže. Ide o dielo svetovej sklárskej umelkyne Gordany Glass, ktorá vytvorila Luxury Collection pre významných hostí hotela na brehu Dunaja.

„Hľadala som niečo, čo by vystihovalo krásu a zároveň vznešenosť, ktorá náleží jej budúcim majiteľom. Hotel má v znaku ružu, ktorá bola obľúbenou kvetinou panovníčky Márie Terézie. Symbol ruže nájdeme na rôznych miestach v hoteli, preto som vytvorila kolekciu diel práve s týmto motívom. Diela sú tvorené technikou tzv. ležiaceho skla, do ktorého som pridala farebné pigmenty a drahé kovy. Každé dielo je originál. Niektoré som tvorila zo žltého zlata, iné z bieleho či ružového zlata a ďalšie boli platinové,“ opisuje Gordana Glass tvorbu Luxury Collection.

Dielo umelkyne si z Bratislavy na pamiatku odniesol aj šejk Saif Bin Zaved Al Nahyan zo Spojených Arabských Emirátov.

Gordana Glass žije a tvorí v Bratislave. Tvorbe umeleckých sklenených diel sa venuje už dvadsať rokov.

Jej diela už obdržalo viacero známych osobností, ako britská kráľovná Alžbeta II, pápež Benedikt XIV., nórsky kráľ Harold V., princ Albert II., ománska princezná Mona, či jazzová legenda Herbie Hancock alebo slávny Larry King.

Zdroj: Webnoviny.sk

Prev Post

VIP akcia MOËT GRAND DAY

Next Post

Ateliér Gordana Glass® mění svou tvář