Skleněné skvosty se stále novými odlesky

I tak lze nazvat nepřeberné množství děl uznávané výtvarnice Gordany Glass. Její jméno je už 20 let dobře známé v Evropě i ve světě. Za tu dobu si jejími nápaditými uměleckými díly obohatily sbírku vzácných artefaktů mnohé významné osobnosti, včetně britské královny Alžběty II., papeže Benedikta XVI. nebo herečky Catherine Zeta Jones s manželem Michaelem Douglasem . Gordana se vedle vytváření uměleckých děl věnuje rovněž užitému umění jako špičková interiérová designerka. O šíři jejího uměleckého záběru si lze udělat obrázek v jejích galeriích v Praze a Bratislavě.

Gordana je stále plná energie a nápadů. Dnes si můžete nechat od Gordany vybavit sklem koupelnu, ozdobit pokoj nevšedním stolkem nebo vcházet do místností zcela originálními dveřmi. V novém projektu jde ale ještě dál, propojila v něm sklo s dalším materiálem vycházejícím z přírody – kamenem. Výsledkem spolupráce s předním českým výrobcem tvrzeného kamene TechniStone® je absolutně nová, unikátní a nadčasová dimenze interiérů, zejména kuchyní a koupelen. Kolekce nese název THE SPIRIT OF GLASS & BEAUTY IN STONE. V koupelnovém provedení je k vidění zatím v jediném showroomu v Praze, v Concept Store Karlín, kde jsou vystavena i další umělecká díla Gordany Glass. V nadčasovém kuchyňském provedení si můžete tuto kolekci vychutnat přímo v Gordanině bratislavském ateliéru.

ROK 2019/2020 JE ALE V MNOHÉM PŘELOMOVÝ

Po 10 letech se totiž Gordana rozhodla vstoupit do nové etapy své tvůrčí kariéry právě rozsáhlou rekonstrukcí svého osm set metrů čtverečních velkého ateliéru. Původní myšlenka výměny kuchyně a vybourání jedné dělící příčky se časem rozrostla o proměnu pracovny, druhé kuchyně a výměnu kompletně celé podlahové plochy ateliéru. Díky úpravám, které probíhají pod taktovkou přední bratislavské architektky Tatiany Kopkové a za spolupráce firmy Technistone, a.s., kamenické dílny Bartfay a truhláře Marka Valy, se podařilo celý prostor ateliéru zvětšit, dodat mu vzdušnost, a umožnit tak pořádání rozsáhlejších eventů. Celá rekonstrukce bude pokřtěna na jaře roku 2020 prezentací nové kolekce The Spirit of Glass & Beauty in Stone s TechniStone® a křtem právě rozpracované publikace – novým katalogem. Katalog zahrnuje průřez dvaceti lety životního vývoje a tvorby nevšední umělkyně. Čítá bezmála sto stran a obsahuje každý podstatný moment Gordaniny umělecké tvorby, realizace soukromých interiérů i rekonstrukci vlastního ateliéru. Z návštěvy galerie Gordana Glass v Dušní ulici na Starém městě pražském si aktuálně můžete odnést ukázku katalogu – první vlaštovku, která slouží jako ochutnávka k chystané velké jubilejní obrazové publikaci.

Prev Post

ESET Science Award podporuje slovenské umenie

Next Post

Díla mistrů interiéru v ateliéru Gordana Glass