Díla mistrů interiéru v ateliéru Gordana Glass

Na počátku je vždy myšlenka, která by se bez lidské tvořivosti a píle nikdy nezhmotnila. I přesto, že cesta od ideje k realizaci může přinést malá i velká úskalí, je její cíl důvodem, proč stojí za to nebát se jít za hranice známého. Být otevřený novým věcem dává možnost sbírat zajímavé podněty a posouvat své limity. Pokud se navíc obklopíte kreativními lidmi, kteří se nezdráhají pustit uzdu fantazii a nezaleknou se ani počátečních překážek, stane se samotný proces povznášejícím zážitkem. Technistone a Gordana Glass ukázali, že výzvy proměňují v příležitosti posunout se dál.

Propojení tvrzeného kamene a uměleckého skla v originální kolekci The Spirit of Glass & Beauty in Stone je prostředkem dosud nepoznaných možností v interiérech, které chtějí vyjít z šedi běžných dnů, zářit a být odrazem duše jejich tvůrce.

Důmyslnost a krása detailu, to jsou hlavní atributy spojení kamene a skla v dokonalé harmonii tvarů a odstínů.

Výtvarnice Gordana umožnila materiálu TechniStone® posunout se nad rámec běžných realizací a ukázat, že jeho využití nekončí pouze u kuchyňské pracovní desky.  Na přestavbu bylo využito neuvěřitelných  120 m2 tohoto materiálu. Bratislavský ateliér Gordana Glass tak získal novou tvář a stal se místem plným inspirativních děl ze skla a tvrzeného kamene, mekou moderního art designu.

Vizi společného díla jsem potřebovala zrealizovat na něčem, co je mi blízké, protože teprve ve chvíli, kdy se v navrženém interiéru budu dobře cítit já sama, mohu touto myšlenkou oslovit i někoho dalšího. Propojení mých děl s kamenem TechniStone® mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodla zasvětit kolekci The Spirit of Glass & Beauty in Stone celý svůj osm set metrů čtverečních velký ateliér. S týmem profesionálů jsme tu strávili desítky hodin vymýšlením, kreslením a testováním s jediným cílem – ukázat světu nový, odvážný a neotřelý směr interiérového designu. Já sama jsem člověk, který se potřebuje neustále posouvat vpřed, a cítím, že tato kolekce v sobě odráží budoucnost interiérů,“ říká o nově vzniklé spolupráci sama výtvarnice Gordana.

Rekonstrukce ateliéru Gordana Glass® proběhla doslova od podlahy. Tu nyní pokrývá materiál betonového vzhledu Noble Concrete Grey v matném provedení, stejně jako dvířka a pracovní desku kuchyňské sestavy. Zadní obklad zdobí výrazné žilkování bílého dekoru Crystal Calacatta Silva. Šperkem kuchyňské sestavy jsou pláty lehaného skla z šedého planibelu, podmalované platinou a bílým zlatem. Tato skla překrývají spotřebiče, a tak mění funkční v umělecké. Celou atmosféru kuchyně doplňuje vsazený skleněný obraz, vytvořený kombinací lister drahých kovů.

Největším benefitem tvrzeného kamene je jeho pestrá barevná škála a autentičnost, dále pak flexibilita v možnostech opracování a dlouhodobá životnost. Sklo v interiéru září, hraje si se světlem, dokáže prostor opticky zvětšit a dát mu vzdušnost, eleganci i funkčnost. Má totiž vysokou tvarovou i barevnou variabilitu. Sklo je stejně jako kámen nadčasový materiál, který nejeví známky stárnutí. V průběhu let nemění svou strukturu ani barevnost a jsou to velmi praktické a příjemně nenáročné materiály na údržbu.

To udává ráz nové kolekci The Spirit of Glass & Beauty in Stone. Dynamika tvarů a barev v odvážných kombinacích, které spolu s výtvarnicí Gordanou vytvářela i paní architektka Tatiana Kopková a Kamenárstvo Bartfay.

V pracovně výtvarnice Gordany vznikají všechny její návrhy. Zde se protíná hranice abstraktního a konkrétního. Právě tady sklářská výtvarnice svým jedinečným a originálním způsobem tvorby zasazuje hlubokou myšlenku do křehkého materiálu, který ožívá pod jejíma rukama a spojuje se s kamenem různých tvarů i barev.

KDYŽ SE SPOJÍ PRECIZNOST, LIDSKÁ KREATIVITA A DOKONALÁ TECHNICKÁ ZRUČNOST, JE PROCES PŘESTAVBY SYMFONIÍ, KTERÁ LAHODÍ OKU I DUŠI.

Díky odborníkům z Kamenárstva Bartfay se z kamene TechniStone® staly na milimetr přesné plochy s velmi náročnými detaily.

Solitér z Taurus Terazzo Black, nového dekoru Terazzo kolekce od TechniStone®, v kombinaci se sklem Gordana Glass® Amber Gold s unikátními skleněnými aplikacemi podmalovanými platinou vás překvapí nejen provedením, ale i živou hrou světla a stínů během dne.

„Interiér je místo, kde se střetává vize s realitou, která je podmíněná nekompromisní funkčností. Ať už v něm pracujete nebo žijete, potřebujete, aby ve vás probouzel energii. Tuto schopnost mají právě přírodní materiály, jako jsou kámen, sklo a dřevo. Interiérová tvorba spočívá v dokonalosti provedení detailu dle charakteru materiálu a možnostem jeho opracování. V tomto případě to byl tvrzený kámen  a do něj vložená mimořádnost lehaného skla. ” dodává k projektu přední bratislavská architektka Tatiana Kopková.

Zdroj: Homeincube.cz

Prev Post

Skleněné skvosty se stále novými odlesky

Next Post

The Spirit of Glass & Beauty in Stone