Prvý ročník konferencie o firemnej udržateľnosti SmartHead Sustainability Summit

Bratislavský Austria Trend Hotel bol vo štvrtok 20. júna 2019 miestom konania konferencie o udržateľnom podnikaní s názvom SmartHead Sustainability Summit 2019. Cieľom prvého ročníka bolo vytvoriť jedinečný priestor pre lídrov a zahraničných odborníkov, ktorí sú aktívni v budovaní firemnej udržateľnosti. Záštitu nad podujatím prevzali minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák a Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky.

Aktívna výmena know-how

Iniciátorom a organizátorom podujatia je spoločnosť SmartHead Co., ktorá sa dlhodobo venuje téme firemnej udržateľnosti.

„Hlavnou myšlienkou samitu je vytvorenie priestoru pre spájanie firemných lídrov a expertov, ktorí sa aktívne zapájajú do budovania udržateľného biznisu na Slovensku a v zahraničí,“ hovorí zakladateľka a CEO firmy Veronika Osvaldová.„Prostredníctvom svetovo uznávaných odborníkov zo Škandinávie, Švajčiarska, Nemecka, Rakúska či Kalifornie chceme priniesť toto know-how aj do nášho regiónu, podporiť spoluprácu medzi aktívnymi firmami a umožniť im zdieľanie skúseností.“

Diskusie so svetovými odborníkmi

Na panelových diskusiách sa experti venovali napríklad budúcnosti podnikania v súlade s SDGs, implementácii myšlienok trvalo udržateľného rozvoja vo firmách, tzv. škandinávskemu prístupu k firemnej udržateľnosti, či green technológiám a smart cities.

Jedným z mnohých vzácnych hostí bol Robert Strand, výkonný riaditeľ Centra pre udržateľné podnikanie na Kalifornskej univerzite v Berkeley a odborník na škandinávsky model korporátnej udržateľnosti. Podujatia sa tiež zúčastnla Eva Vati zo Švédska, ktorá je zakladateľkou a CEO spoločnosti VATI of Sweden a odborníčkou na strategickú implementáciu SDGs, Peter Bjørn Larsen, zakladateľ a CEO Smart City Insights, ktorý hovoril o svojich 18-ročných skúsenostiach s premenou miest ako Berlín, Londýn či Sydney na smart cities, a mnohí ďalší.

Pozvanie prijali aj manažéri medzinárodných firiem, ktoré sú aktívne práve v oblasti firemnej udržateľnosti. Napríklad, za spoločnosť Tesco odovzdá svoje know-how CEO pre strednú Európu Matt Simister z Veľkej Británie.

Z osobností, ktoré sa aktívne venujú téme trvalej udržateľnosti, vystúpila slovenská freediverka svetovej triedy Katarína Linczényiová. Katarína má pod palcom viaceré vzdelávacie projekty v oblasti kultúrneho a prírodného dedičstva a patrí k zapáleným ambasádorom trvalej udržateľnosti.

Charity auction a ocenenie TOP firiem

Súčasťou samitu bol aj ceremoniál odovzdávania SmartHead Awards, počas ktorého organizátori a porota ocenia firmy v troch kategóriách: prvé miesto v SmartHead rebríčku TOP firmy, ktoré transparentne komunikujú firemnú udržateľnosť, najlepšie rozloženie aktivít v rámci oblasti firemnej udržateľnosti a najlepšia aktivita v oblasti firemnej udržateľnosti.

Zaujímavosťou určite bola aj dražba fotografií svetoznámeho fotografa a zakladateľa Amazing Planet Filipa Kuliševa, ktorého diela majú vo svojej zbierke aj Princ Charles či herec Will Smith. Výťažok z aukcie bude použitý na výsadzbu stromčekov v Tatranskom národnom parku.

Samit moderoval Patrick J. O’Brien, oceňovaný írsky novinár, ktorý prispieva do médií ako The Times, The Mail a ďalších popredných európskych médii, a ktorý sa aktívne venuje téme trvalej udržateľnosti v podnikaní. Slávnostné oceňovanie firiem a charity auction moderovala slovenská 16-násobná nositeľka ocenení OTO Adela Vinczeová, ktorá je aj ambasádorkou projektov, ktoré podporujú udržateľnosť.

Zdroj: Startitup.sk

Prev Post

Gordana XX rokov medzi svetmi

Next Post

VIP akcia MOËT GRAND DAY